ALFA IN - vývoj, výroba, prodej a servis profesionálních elektrocentrál MEDVED

Základní rozdělení elektrocentrál MEDVED

Základní rozdělení našich elektrocentrál MEDVED je dle výstupního napětí na :

Dále je dělíme dle zdroje výkonu pro motor :

Speciální elektrocentrálou je elektrocentrála (WELDVED) , benzínový motor s generátorem včetně svařovacího zdroje v metodě MMA.

Elektrocentrály s elektrickým startem lze osadit automatikou, která dokáže v případě potřeby elektrocentrálu nastartovat.

Automatika AT207 je inteligentní nastavitelná automatika, která dokáže nastartovat a vypnout elektrocentrálu v případě výpadku dodávek elektrické energie z distribuční sítě. Je možné elektrocentrále určit zda má startovat i v nočních hodinách. Dokáže provádět profylaktické straty v nastavených dnech a časech. V případě osazení modemem s telefonní kartou a nádrží s elektronickým sledováním paliva poslat zprávu nejen o startu a vypnutí, ale i o nedostatku paliva. Sleduje výstupní napětí a v případě přetížení nebo rozkolísání výstupního napětí či frekvence automaticky odpojí síť.

Automatika iGen je vyšší verze automatického startu AT207. Pomocí Androidu dokáže hlídat pohyb před automatikou, připojit se k Vaší WiFi síti a poslat zprávu.

Automatika PDM slouží jako automatický start zejména u ostrovních systémů, např. solární panely. Dokáže startovat na základě požadavku třeba při poklesu tlaku v jímce nebo při hlídání hladiny vody. Jednoduchá automatika s nízkým odběrem nezatěžuje baterie.

Nejdůležitějším krokem při výběru elektrocentrály je pak samozřejmě výkon Tomu se věnujeme na samostatné stránce.

Jak správně vybrat elektrocentrálu popisujeme zde, je to včetně informace o předpokládaných koeficientech na různé nářadí a spotřebiče.