ALFA IN - vývoj, výroba, prodej a servis profesionálních elektrocentrál MEDVED

Automatika COMAP

Automatika COMAP

Navázali jsme spolupráci s celosvětovým výrobcem automatických startů, českou firmou COMAP. Naše nejnovější automatika umožňuje automatické přepínání při výpadku elektrického proudu a má aplikaci pro telefon a webové rozhraní.

Displej automatiky včetně chybových hlášek a dalších popisů je přeložen do českého jazyka. Další jazyky jsou angličtina, němčina, italština a španělština. Je možné jí používat po celé Evropě. Samozřejmostí je automatické přepínání při výpadku elektrické energie. Výhodou je možnost připojení k ethernetu kabelem nebo osazení GSM modulem s telefonní kartou.

Elektrocentrály s automatickým startem MEDVED mají tu výhodu, že se při výpadku sítě stávajícího elektrického rozvodu sami nastartují a zajistí vám alternativní dodávku energie. Jsou vybaveny bezobslužným elektrickým startem s mechanickými stykači, které během několika málo sekund přepojí zdroj síť/elektrocentrála. Soustava v sobě zahrnuje také pravidelné zkušební starty, které systém pravidelně ověřují a kontrolují jeho připravenost.
Elektrocentrála je neustále hlídána automatickou jednotkou InteliLite, která při zjištění výpadku vyhodnotí situaci a během pár sekund nastartuje a připojí elektrocentrálu. Tato jednotka je sama o sobě velmi spolehlivá a po celou dobu poskytuje důležité informace, například o napětí v síti, proudu, stavu baterie. Velkou výhodou nové generace řídících jednotek je, že díky volitelnému GSM modulu nebo standardnímu ethernetovému rozhraní umožňují záložní zdroj obsluhovat a sledovat důležité informace pomocí chytrého telefonu či webu prakticky odkudkoliv.

Před pořízením je nutné si rozmyslet, na co budete elektrocentrálu používat. Zda vám stačí jednofázová elektrocentrála (230 V), či jestli k ní budete připojovat třífázové okruhy (400 V).

Naše nejnovější automatika obsahuje všechny funkce, které měla automatika AT 207 a navíc spoustu dalších vylepšení.

Nastavení a využívání automatiky je na videu Anglická verze – ENGLISH verison video

Návod v českém jazyce pro automatiku COMAP.

Websupervisor pro ovládání a informace o automatice COMAP.